Led Aydınlatma

Led Aydınlatma

Led Aydınlatma

Aydınlatma ürünleri, işlevlerini yerine getirebilmek amacıyla, dışarıdan takılan ya da içeriden monte edilmiş olan bir tür lambaya ihtiyaç duyuyor. İhtiyaç duyulan bu lambadalar; akkor lamba, floresan lamba ya da günümüzde kullanımı yaygınlaşan bir teknolojisi olan LED aydınlatma lambalar olabiliyor. Verimli enerji aydınlatmasında yeni bir teknoloji olan LED, ışık yayan diyotun kısaltması olarak biliniyor. Seri ya da paralel olacak şekilde bağlanan ve ışık yayan diyotlardan oluşuyor. Ayrıca her bir dizilim, elektrik akımını kontrol altında tutuacak bir direnç düzeneğine sahip oluyor. Hem katkı maddelerine bağlı olarak hem de farklı ışık aralıkları sayesinde farklı bir ışık vererek aydınlatma görevini yerine getiriyorlar. Akkor olan lambalar gelişmiş bir seçenek olmalarına rağmen dışarıya ısı yayıyorlar. LED aydınlatma ürünler , ısı konusunda geliştirdiği teknoloji ile kendini soğutuyor. Bu sayede dışarıya ısı yaymıyor ve yanıcı özellikler taşımıyor. Böylece ahşap veya kâğıt gibi kaplamalar eşliğinde rahatlıkla kullanılabiliyorlar. LED aydınlatma çeşitleri , tahmin edilen çok daha fazla hayatın içinde olan bir ürün. Günümüzde, trafik lambalarından dijital saatlere kadar her noktada LED teknolojisinden faydalanılıyor. Ev içinde kullanılmaya uygun olan ve piyasada popüler ürünlerden biri olan LED lamba , dekorasyon açısından da değerlendiriliyor. Bu lambalar akkor lamba şeklinde ve duyları her iki ürün için de uyumlu oluyorlar. Böylelikle daha fazla ışık elde etmek ve uzun vadede ekonomik sonuçlar almak üzere; sarkıt, avize, lambader, abajur ya da aplik gibi aydınlatma ürünleriyle kullanılabiliyorlar. Diğer bir aydınlatma çeşidi de LED tüpler olarak tüketici karşısına çıkıyor. Bu ürünler, ağırlıklı olarak iş yerlerinde, floresan lamba yerine kullanılıyorlar. Reflektörler ve LED spot ışıklar da tüm diğer ürünler gibi yaygın bir tür oluyor. Dekoratif açıdan kullanmak üzere de LED ışık zinciri tercih ediliyor.

Her Alanda Kullanılan LED Aydınlatma

Her Alanda Kullanılan LED Aydınlatma

Kullanım yerleri; LED aydınlatma dış mekân , iç mekân, gizli ışık LED şerit aydınlat, bahçe ve peyzaj LED aydınlatma başta olmak üzere; ofis, mağaza, işyeri etanj, mağaza LED ray spot aydınlatma ve endüstriyel LED aydınlatma olarak çeşitlilik gösteren sistemler, daha birçok şekilde hayatın her alanına yayılıyor. Acil çıkış tabelalarının aydınlatmasına kadar kullanılan ürünleri satışı her dönem aktif olarak gerçekleştiriliyor. Gün içerisinde vakit geçirilen ve temel yaşam alanlarının aydınlatılması sağlık açısından da önemli bir faktör oluyor. Ortaya çıktığı andan beri önemli bir teknoloji unsuru olan ışık, hayatı genel anlamda olumlu etkileyecek şekilde belirli formlara girerek tüketici karşısına çıkıyor. LED aydınlatma floresan sistemleri, insanların ağırlıklı olarak tercih ettiği bir teknoloji yöntemi içerisinde bulunuyor. Hem sağlıklı hem de kullanışlı olmalarının yanı sıra uygun enerji kullanımında bulunması da insanların güvenle bu üründen yana seçim yapmalarını sağlıyor. Bunun birlikte çok farklı ürün seçenekleri ve alternatifler de bulunuyor. Sıva üstü veya altı LED aydınlatma sistemleri yaşam alanlarında şık bir duruş yakalamak üzere katkıda bulunan dekoratif modelleri bünyesinde barındırıyor. Ev dışında veya ev içinde aydınlatma özellikleri, ferah ve kaliteli mekânlar oluşturulmasına katkıda bulunuyor. Hem lamba hem de floresan çeşitlerine ek olarak ışıldak gibi ürünlerde de kullanılan teknoloji her alanda olmasıyla hayatın odak noktasına erişiyor. Gerek floresan gerek rüstik LED ampul seçenekleri, tercihen revaçta olan ve kitleler tarafından güvenli kullanılan ürünlerin başında yer alıyorlar. LED aydınlatma modelleri renk açısından da farklı alternatiflerle tüketici karşısına çıkıyor. Görüntü kabiliyeti ve bütünlük açısından son derece uyum olan modeller içerisinde LED aydınlatma şerit ve ray tipi LED spot armatürler de yer alıyor. Kaliteli bir geçiş kontrolüne sahip olan bu modellerin yanı sıra alçı panel veya sıva üstü ve altı modeller de her geçen gün yaşam alanlarında sıkça tercih ediliyorlar. Sayfamızdan Helios Led aydınlatma ürünlerine göz atabilirsiniz.

Avizelerde LED Aydınlatma Teknolojisi

Avizelerde LED Aydınlatma Teknolojisi

Popüler olan markalar tarafından üretilen, kaliteli ve uygun fiyatlı LED aydınlatmalar, modern tasarımlarıyla birçok farklı modelde kullanıcı karşısına çıkıyor. LED aydınlatma fiyat seçenekleri, kullanılan çeşide göre farklılık gösteriyor. Üretiminde kullanılan malzemeler, marka ve kalite gibi faktörlerle değişen fiyatlar, hemen her bütçeye uygunluk gösterdiği için her mekânda yer bulabiliyor. Genel aydınlatma amacıyla kullanılan LED aydınlatma avize modelleri, hem modern hem de şık mekânlar yaratmaya yardımcı oluyor. Aydınlatılacak alana tavandan sarkıtılan ürünler, dekoratif amaçla da sıkça tercih ediliyor ve kullanılıyor. Genel aydınlatma haricinde, çalışma veya yemek masası gibi odak noktaların aydınlatılması amacıyla kullanılıyorlar. Bulundukları alana şık bir görünüm katan LED aydınlatma tavan sarkıt modelleri üretildikleri malzemelere göre farklılık gösteriyorlar. Ürün çeşitliliğinin fazla olması sayesinde avize modelleri farklı ortamlarda dekoratif amaçlı kullanılıyor. Ağırlıklı olarak metal malzemelerle üretilen ürünler; beyaz, mavi, krem, yeşil gibi renk seçenekleriyle isteğe ve ortamın mevcut dekorasyonuna uyacak şekilde tercih ediliyor. İç mekân tasarımlarında ekonomik ve etkili bir çözüm olan 12V LED aydınlatma , enerjisiyle rahatsızlık vermeyen bir güçte performans sergiliyor. Farklı tasarımlarıyla dekorasyon açısından da çeşitlilik sunan ürünler, yaşam alanlarında yaşam tarzına uygun şekilde dekore ediliyorlar. Tavana yapışık olan modellere farklı bir alternatif sunan tavandan sarkıt şeklindeki ürün seçenekleri de bulunuyor. Ofislerde, çalışma ortamlarında, banyo ve mutfaklarda kullanılan tavana asılı modellerin yanı sıra sarkıt tasarımlı olanlar evlerde ve aktif yaşam alanlarında tercih ediliyor. Lokal aydınlatma elemanı olarak tercih edildiklerinde 3’lü LED aydınlatma başta olmak üzere ikili, tekli ve çoklu ampullerden oluşan modeller, bulundukları ortama modern bir dokunuşta bulunarak fark yaratıyor. LED avizeler ofis ve konutların yanı sıra restoran ve kafe gibi yerlerde de kullanılmak üzere sıkça tercih ediliyorlar. Gösterdikleri enerji tasarruflu performansıyla birlikte dekorasyon açısından estetik bir görünüm sergiliyor.

Ampullerde LED Aydınlatma Sistemleri

Ampullerde LED Aydınlatma Sistemleri

İç mekânlarda, özellikle evlerde aydınlatma alanında enerji tasarrufu sağlayabilmek için kullanılan ampuller, LED teknolojisinin gelişmesiyle beraber LED aydınlatma ev dekorasyon ürünleri arasında yerini alıyor. Elektrik enerjisini yüksek verimle ışığa dönüştüren ürünler, kullanım ömürleri ve elektrik sarfiyatlarıyla avantajlı bir seçenek olarak ürün yelpazesinde yer alıyorlar. Yaşam alanlarının büyüklüğüne göre yapılacak seçimlerde, ürünlerin lümen değeri ve gücü belirleyici faktörler oluyor. Hemen her mekanda lokal ya da genel aydınlatma ürünü olarak kullanılabilen, farklı parlaklık derecesinde ve güçteki modeller, bulundukları alana kolayca uyum sağlıyorlar. İç LED aydınlatma ürünleri abajur, avize ve lambader gibi ana merkezlerin yanı sıra tezgâh üzeri aydınlatmasında, aspiratörlerde ve buzdolaplarında dahi ışıklandırma amacıyla kullanılıyor. Farklı ışık rengi seçeneklerinin de bulunduğu çeşitlilik içerisinde spot, ampul ve dekoratif LED aydınlatma ürünleri bulunuyor. Bunların arasında tercih edilirliği yüksek tüm modeller, yenilikçi bir teknoloji ile tüketicilerle buluşuyor. Yeşil, mavi ve kırmızı renkteki ürün çoğu alanda dekoratif amaçlı bir etki oluşturmak için kullanırken, öte yandan beyaz, gün ışığı ve sarı renkli modeller, iç mekân aydınlatmalarının başında geliyor. Hem ev hem de işyerlerinde güvenle tercih edilen ve kullanılan her bir ürün, LED ışık aydınlatma sistemleri ve teknolojisiyle aktif bir performans gösteriyorlar. Uzun vadede yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan LED oda aydınlatma ürünlerinin kullanım ömürleri yaklaşık olarak 25.000 saati buluyor. Daha az oranda elektrik harcamaları ve verimlilik göstermeleri ile alanlarında başarı yakalayan ürünler, bir mekânı yeterli düzeyde aydınlatacak ışık akışını gerçekleştiriyorlar. Buna göre seçilecek olan LED oda aydınlatması ürünlerinin harcadıkları gücün, aynı ışık akışını elde etmesine yardımcı olan tasarruflu modellerden farklı bir yol izlememeleri, ürünleri bütün bir şekilde kullanma fırsatı da yaratıyor. Bu şekilde parlaklık ve canlılık açısından üst düzey etki yaratan ürünler, birçok seçeneğe oranla minimum güç harcayarak tasarruf açısından kullanıcı dostu bir performans sergiliyorlar.

LED Aydınlatma Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

LED Aydınlatma Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

LED Aydınlatmalar içerisinden bir ürünü satın almadan önce, tüketicilerin dikkat etmesi gereken belirli noktalar bulunuyor. Verimlilik ve dayanıklılık açısından öne çıkan akkor lambalar, karlı bir performans da gösteriyorlar. Genel eğilimin tam tersi, LED ofis aydınlatma alırken, Watt miktarına değil lümen miktarına bakmak gerekiyor. Waat lambanın çektiği enerjiyi gösterirken, lümen lambanın ne oranda ışık verdiğini gösteriyor. LED aydınlatma dekorasyon ürünlerinin renkleri de önemli oluyor. Beyaz ve sarı ışık dışında hemen her renkte LED bulmak, bu anlamda kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. Bazı LED’ler, klasik bağlantı ya da aydınlatma ürünlerine uyumlu olmayabiliyorlar. Seçim yaparken buna dikkat etmekte fayda var. Aydınlatma ürünlerini satın almadan önce, profesyonel ve kaliteli bir üretimin sonucu olmasına özen göstermek gerekiyor. Bu durum ürünlerin dayanıklılığını ve uzun süre kullanılabilmesine yönelik alan yaratıyor. Gücü ve verimliliği ön planda tutması gereken LED aydınlatma dekoratif ürünlerin kullanım alanlarına uygun olarak seçilmesi, verimlilik değerinin de yükselmesini sağlıyor. Sürücü ömürleri, bakım ömürleri ve armatür ömrü gibi faktörlerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Ürünlerin ömrünün 25.000 ile 50.000 saat arasında değişmesi sonucunda hangi akımlarla sürüldüğüne de dikkat edilmeli. 25 LED aydınlatma ürünlerinin beyaz ışık kullanımda bulunduğu renk geriverimi de önemli oluyor. Buna yönelik yapılan seçimlerde tüketiciler daha avantajlı oluyorlar. Sistemler, LED’ler ve onları saran armatürlerden oluşuyor. Armatürle LED’lerin tasarım açısından ilişkilenmesi ve bütünleşik olması, dekorasyon açısından estetik bir detay kazandırıyor. Öte yandan LED modülleri ile diğer parçaların ayrı olması, herhangi olası duruma karşı bir parçanın değiştirilmesi ile sorunu ortadan kaldırma avantajı bulunuyor. LED aydınlatma salon ürünlerinin belirli bir süre sonrasında daha verimli LED sistemini kabul etme özelliği olması, ürünleri tercih etme sebebi olabiliyor. Son olarak da çevre dostu, ekonomik ve kaliteli bir üründen yana seçim yapmak, kullanımın daha rahat gerçekleştirmesine ortam hazırlıyor. Sayfamızdan Ack led aydınlatma çeşitlerine göz atabilirsiniz.

arklı Tasarımlara Sahip LED Aydınlatma Sistemleri

Farklı Tasarımlara Sahip LED Aydınlatma Sistemleri

Enerji maliyetini azaltmaya ekonomik bir yol sunan LED’ler, yüksek verimlilik sağlayan ve popüler bir aydınlatma teknolojisi oluyor. Yaygın olarak kullanılan LED aydınlatma direkleri , tasarımı, özellikleri ve iç mekân ihtiyaçlarına uygunluğu ile ideallik gösteriyor. Günümüzde konut aydınlatmasına ek olarak konferans salonlar, ofisler, depolar, okullar, havaalanları, oteller ve hastaneler gibi pek çok ticari uygulamada yaygın olarak tercih ediliyor ve kullanılıyorlar. Dekoratif açıdan öne çıkan modellerden biri olan LED aydınlatma harfler , gerek evlerde gerekse de kafe ve restoranlarda farklı bir dekorasyon tarzı oluşturmak açısından kullanılabiliyorlar. Bu ürünlerin de diğer tüm LED’ler gibi homojen ışık dağılımı gerçekleştirmesi ve parazitli bir görüntü yaratmaması dikkat çekiyor. LED teknolojisinin yoğun olarak işlendiği ürünler konumlandırma avantajı sayesinde ışık dağılımını daha etkili ve yüksek bir şekilde yapıyor. Bu ürünlerin öne çıkan avantajlarından biri de sağladıkları parlak ışığa karşı oldukça düşük bir güç tüketimi gerçekleştirmesi oluyor. Aynı şekilde LED aydınlatma zinciri ve modelleri de aynı şekilde performans sergiliyor. Genellikle özel günlerde kullanılan zincirler, pek çok objenin üzerine serilerek ya da içine koyularak farklı bir dekoratif seçenek de oluşturulabiliyor. Tüm bunlarla birlikte, hayatın hemen her alanında kendine yer açan sistemler USB LED aydınlatma ürünlerine kadar her yerde kullanıcı karşısına çıkıyor. Yeterli düzeyde ışık üreten LED’ler, minimum ısı çıkışına sahip olmaları sayesinde ortam ısısında büyük ölçüde değişikliğe yol açmıyor. Enerji tasarrufuyla birlikte bütçe dostu fiyat aralıklarıyla da her kesim için ulaşılabilir ürünler oluyorlar.

Leave a reply